Sağlık Rehberi

Diş Tedavisi ve Covid-19

Ağız ve Diş Sağlığı; gerek vücut sağlığımız gerekse sosyal ilişkilerimiz açısından çok önemlidir. Bununla birlikte tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını ile ülkece mücadele edilmekte. Bu süreçte endişeden dolayı ertelenen tedavilerin başında Diş Tedavileri gelmekte; Lider Tıp Merkezi olarak hastalarımızın ve sağlık personelimizin arasındaki çapraz bulaş riski göz önüne alınarak Diş Kliniğimizi tamamen yenilemiş bulunmaktayız. Bununla birlikte muayene öncesi ve sonrası pandemi ile mücadele prosedürlerimiz uygulanmaktadır.

Tedaviye gelen hastalarımızın ateşleri ölçülür ve tek kullanımlık koruyucu elbiseleri giydirilerek kliniğimize girişi yapılır.

Hastanın ağzından çıkan aerosolü etkili bir şekilde sprey sisi geri sıçraması ve soğutma suyu, tükürük, kan, mikroorganizmalar, bakteriler ve virüsler içeren damlacıklardan oluşur. Bu karışım yüksek bir enfeksiyon riski taşır. Covid-19 ile mücadelede, Ağız ve Diş Kliniğimizde, önce sizlerin sağlığını ön planda tutarak Extraoral Vacuum System ile bu bulaş riskini  önlemekteyiz. İçinde çalışılan odanın kirlenmiş havasını hızla dışarı atarak saatte 15 kez temiz hava ile dolduran bu sistem, çalışma ortamına sürekli temiz ve taze hava sağlayarak solunum yoluyla bulaşı engeller.

Kliniğimizde her muayene sonrası dezenfeksiyon işlemi yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir