Lider Tıp Merkezi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi

 

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezimizde; aşağıda hizmetinize sunduğumuz alanlarda sizlerin hem yaşam standartlarınızı yükseltiyoruz, hemde sağlığınıza kavuşturuyoruz.

CPM

Diz protez cerrahisi, ön çapraz bağ tamiri, menisküs cerrahisi gibi limitasyona neden olanoperasyonlarla, diz eklem limitasyonuna neden olan hastalıklarda eklem açıklığını arttırmada kullanılır

CPM Cihazı

ESWT

ESWT Şok dalga tedavisi, topuk dikeni, tenisçi ve golfcü dirseği ve kalsifik omuz tenditi gibi durumlarda vücut dışında oluşturulan şok (basınç) dalgalarının çelik başlı bir aplikatör vasıtası ile vücudun istenilen bölgesine odaklanmasıyla uygulanan tedavi yöntemidir.

ESWT Şok Dalga Tedavisi

Bisiklet Ergometrisi

Özellikle kardiyopulmoner endurans arttırmaya yönelik kullanılır. Kalp yetmezliği, Astım, KOAH gibi hastalıklarla üst ekstremite cerrahilerinde limitasyonları azaltmak ve kan dolaşımını artırmada kullanılır.

Bel Traksiyonu (Bel Çekme)

Özellikle bel fıtığı tedavisinde omurların arasında bulunan disklerin basıncını ve sinir kökü basısını azaltarak ağrıların azaltılmasında kullanılır.

Boyun Traksiyonu (Boyun Çekme)

Özellikle boyun fıtığı tedavisinde omurların arasında bulunan disklerin basıncını ve sinir kökü basısını azaltarak ağrıların azaltılmasında kullanılır.

Koşu Bandı

Yürüme ve koordinasyon problemi olan hastalarda olduğu kadar kardio pulmoner rahatsızlıklarda da tercih edilebilen koşu bandı sayesinde ayak biomekaniğine de dikkat edilerek doğru yürüme poterni kazandırılmaya çalışılır.

Uzay Terapi

Özellikle ayakta durma ve yürüme dengesini sağlayamayan hastalarda vertikal duruşu desteklemek, ekstremiteleri ve yer çekimine karşı kaldıramayan hastalarda ekstremiteleri destekleyerek, aktif harekete yardımcı olmak amacıyla kullanılır.

Duyu bütünleme Odası

Duyu-Algı-Motor bütünlüğünü çeşiitli sebeplerle kaybetmiş, özellikle otizizm ve serebral palsi gibi pediyatrik hastaların duyusal, algısal ve motor bütünlüğünü sağlamaya yardımcı bir egzersiz ünitesidir.

Uzay Terapi ve Duyu Bütünleme Ünitesi

Koordinasyon Bisikleti

Kardiyovasküler enduransı destekleyerek yüksek tansiyon riskini minimum seviyeye çeker. Bacak kasları, sırt kasları, basen bölgesi gibi pek çok kas grubunu güçlendirir. Özellikle kalça-diz eklem hareketlerinde esnekliği sağlar.

Paralel Bar

Yürüme ve ayakta durma dengesini sağlayamayan veya ayakta durma ve yürüme için desteğe ihtiyacı olan hastalarda yürüme, ayakta durma ve denge eğitimlerinde kullanılır.

Pnömatik Kompresyon Cihazı

Özellikle genel ve travmatik ödemden sonra kullanılabilen venöz yetmezliğine bağlı ödemde ve lenf ödemde destekleyici olabilen basınçlı hava ile ekstremitelerde basınç oluşturma yöntemi ile çalışan terapi cihazıdır.

Doc-Dr-Bülent-Hazneci

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümümüzde Doç.Dr. Bülent HAZNECİ hizmet vermektedir.

doktor

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümümüzde Uzm. Dr. Yavuz Şükrü AYDOĞDU

Cuma ve Cumartesi günleri 09:00-17:00 arasında hizmet vermektedir.