ALEXANDRİTE EPİCARE LAZER

Önemli avantajı uygulama alanındaki kılların hemen yüzeyden temizlenmesi sayesinde uygulama alanında uygulama sonrası kıl kalmaz. Bir miktar tüy uzar gibi olur ve dökülür.

Hızlı bir lazerdir. Uygulaması bu nedenle kolay ve pratiktir, yan etkisi az, uygulama prosedürlerinin kolay olmasıdır, İşlem süresi kısadır, Alexandrite lazerlerde ağrı oldukça azdır. Birçok kimse ağrının az olmasından dolayı da alexandrite lazeri tercih etmektedir.

Epicare Lazer Epilasyon Sistemi, FDA tarafından onaylanmıştır. Light Age Epicare Alexandrite lazer cihazı diğer alexandrite lazer cihazları arasında en hızlı, en güçlü ve doz seçeneği aralığı en geniş olan bilgisayar kontrollü lazer epilasyon cihazıdır.

Bilgisayar destekli analiz yapıp kişiye verilen dozu otomatik olarak ayarlayan smart screen kullanıcı arabirimi, sadece Epicare Alexandrite Lazer cihazında vardır. Smart Screen kullanıcı arabirimiyle en efektif ayarı ayarlayıp kişiye en ideal dozlarda uygulama yapmanızı sağlar.

Epicare lazer sistemleri, optimize edilmiş temporal atım formatını ve değişebilir atım süresini kullanarak tüm cilt tipleri için güvenli etkin uygulamalar sunar. Diğer 755 nm lazer epilasyon sistemlerinin çoğu sadece daha açık cilt tiplerinde etkindirler

ALEXANDRİTE EPİCARE LAZERİN FARKI NEDİR?

Alexandrite çok güçlü bir lazerdir. Bu sebeple doktor kontrolünde ve sertifikalı uzmanlar tarafından kullanılması gerekmektedir. Yasal mevzuatta güzellik salonlarına bu cihazların kullanım yetkisi verilmemiş, ancak poliklinik statüsünde sağlık kuruluşlarında kullanımı uygun görülmüştür. Son dönemlerde bazı güzellik salonları IPL cihazlarının işe yaramadığını fark edip Alexandrite veya benzeri güçlü lazerler aldıklarını görmekteyiz. Bu konuya lütfen dikkat ediniz. Çünkü güzellik salonlarının IPL yada Alexandrite gibi lazer cihazlarını kullanma yetkileri yoktur; yanlış uygulama sonucu cildinizde leke kalması gibi tehlikeli sonuçlar doğurabilirler ve bu uygulama için hiçbir sorumluluk alamazlar.

Alexandrite’ı yanında ikinci bir lazer tipi olan Diod lazer ve Nd:YAG lazerde kullanılmaktadır. Diod ve Nd:YAG lazerler tüm uygulamalarda tercih edilmemesine rağmen bazı durumlarda daha etkili olduğu yerler bulunmaktadır. Alexandrite 755nm gibi bir dalga boyuna sahipkendiod lazer 810nm dalga boyuna,Nd:Yag lazer 1064nm boyuna sahiptir. Bu bize özellikle faklı derinliklerdeki kıl köklerinde ulaşma şansı verir. Ayrıca koyu tenli kişilerdeki ince yüz tüyleri gibi bazı özel durumlarda diod lazerin çok daha etkili olduğu alanlar mevcuttur. Daha iyi sonuçlar almak için farklı dalga boylarında lazerler kullanmak gerekebilmektedir.

Bu yollar dışında hiçbir lazerin göremediği beyaz uzun kıllar ve Alexandrite ile incelmiş tek tük kalmış ince kıllar için için gerektiği yerlerde iğneli epilasyon da kullanılabilmektedir.

LAZER EPİLASYON NEDEN ÇOK SEANS GEREKTİRİYOR?

İnsanlarda kılların farklı evreleri bulunuyor. Bir kılın yanıp dökülmesi kökünün de yanması anlamına maalesef gelmiyor. Bu evrelerden ise sadece anajen evresinde kıl kökü tam olarak yakılabiliyor. İnsan vücudundaki kılların sadece %20’si aynı anda bu evrede bulunuyor. Ve bu evrede bulunan kılların tamamına yakını lazer atışı ile yanabiliyor. Yani bir seansta bile kıllarınızda %20 azalma sağlanabilir. Bir sonraki seans için vücudun faklı bölgelerine göre 15 gün ile iki ay arasında anajen evresine ulaşmış kılların yakılması için tekrar lazer atışı yapılması gerekir.

Tedavi sonrasında 5-10 dakika bazen yarım saat süren kızarıklık olabilir. Bu geçicidir. Soğutma sistemi olmayan lazerlerde, ışığın cildin üst tabakası olan epidermisteki melanin pigmentinden de emilmesinden dolayı ciltte yanık ve sonrasında leke kalma riski her zaman mevcuttur. Soğutma sistemli lazerde cildin ısınmasına fırsat verilmemekte böylece yanık riski ortadan kalkmaktadır.