[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

GELENEKSEL VE TAMAMLAYICI TIP  (GETAT) NEDİR?

“Geleneksel  ve tamamlayıcı tıp”  fiziksel ve ruhsal hastalıklardan korunma, bunlara tanı koyma, iyileştirme veya tedavi etmenin yanında sağlığın iyi sürdürülmesinde de kullanılan, farklı kültürlere özgü teori, inanç ve tecrübelere dayalı, izahı yapılabilen veya yapılamayan  bilgi, beceri ve uygulamaların bütünüdür. Batı tıbbını destekleyici ve tamamlayıcı yöntemlerdir.

GELENEKSEL VE TAMAMLAYICI TIP YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Usulsüz ve bilgisizce yapılan uygulamaların önüne geçmek amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından 27 Ekim 2014 tarihinde bu yöntemlerle ilgili yönetmelik  resmi gazetede yayınlanmıştır. Bu yönetmeliğe göre bakanlık tarafından yalnızca hekimlere ve sadece kendi alanında uygulama yapmak üzere diş hekimlerine yetki verilmiştir. (Kaynak : T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI GELENEKSEL, TAMAMLAYICI VE FONKSİYONEL TIP UYGULAMALARI DAİRE BAŞKANLIĞI)

Merkezimizde aşağıdaki alanlarda hizmet verilmektedir.

  • Fitoterapi (Bitkilerle Tedavi)
  • Akupunktur
  • Kupa (Hacamat) Terapi
  • Sülük Tedavisi
  • Hipnoz
  • Mezoterapi

[/vc_column_text][vc_single_image image=”1720″ img_size=”750×422″ alignment=”center” style=”vc_box_shadow_3d”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][basel_mega_menu nav_menu=”bolumler” title=”BÖLÜMLERİMİZ”][vc_empty_space][basel_info_box image=”1656″ image_alignment=”left” style=”border”]GETAT  bölümümüzde Dr. Haluk AKTAŞ hizmet vermektedir.[/basel_info_box][/vc_column][/vc_row]