Sağlık Rehberi

Buz Lazer Nedir?

Buz Lazer

Buz Lazer, kullandığı patentli teknolojilerle lazer epilasyona başka bir boyut kazandırmıştır. Bu teknolojilerden ilki in-Motion adı verilen uygulama tekniğidir. Tedavi başlığının cilt üzerinde ütü yapar gibi sürekli hareket ettirildiği bu yöntem, klasik lazer atımlarından farklıdır. Tekli atışlar yerine bu uygulama tekniği hem masaj hissi veren konforlu bir uygulama sağlar hem de seans süresini kısaltır. Bir diğer patentli teknoloji ise ICE teknolojisidir. Bu gelişmiş soğutma sistemi tüm seans boyunca cildi -3 dereceye kadar soğutur. Cilde değdiğinde buz gibi soğuk olan tedavi başlığı bu özelliğini tüm seans boyunca korur. Cildin sürekli serin ve ferah tutulduğu bu uygulamada ağrı neredeyse tamamen ortadan kalkar. İnce kıllar dahil tüm kıllarda ve bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde güvenle uygulanabilmesi de bir diğer önemli özelliğidir. Patentli teknolojiler ile ince kıllarda ve koyu renkli cilt tiplerinde yüksek enerji kullanılmasına olanak tanır. Çünkü Buz Lazer epilasyonda kıllar kademeli olarak ısıtılır. Bu nedenle bronz tenlerde de yan etki riski minimum seviyededir. Tüm bu gelişmiş özellikleri ile Buz Lazer günümüzde hem kadınlar hem de erkekler tarafından en çok tercih edilen lazer epilasyon yöntemlerinin başında gelmektedir.

Buz Lazer safir kontak soğutma ucu sayesinde uygulama sırasında cildi soğutur, 6 ayrı cilt tipine göre oluşturulmuş özel program ile her türlü cilt tipi ve kıl türü üzerinde sorunsuz uygulama yapılabilir, enerjiyi bölerek kullandığı için sınırsız atış sayısına ulaşabilen bu teknoloji, geleneksel lazer epilasyon yöntemlerini açık ara farkla geride bırakır.

ALEXANDRİTE LAZER EPİLASYON NEDİR?

Alexandrite Lazer cihazı 755 nanometre dalga boyunca uygulama yapar. Dinamik soğutma sistemi sayesinde acı hissi yok denecek kadar azdır. Alexandrite Lazer kılın yapısındaki melanin tarafından emilir her uygulamada mili saniye içinde o kökü ve melanini hedef aldığı için teknik özelliklerinden dolayı sadece açık ten ve koyu kıllarda kullanılabilmektedir. Bu ten grubundaki kişilerde mükemmel sonuç alınır.

Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazında 1 lamba ile ortalama 1.000.000 atış yapılabilir. Saniyede 3 atışlık hıza çıkıp çok kısa sürede bir tüm vücut epilasyonu ortalama 1 saat içinde bitirebilirsiniz.

Alexandrite Lazer Epilasyon, Alexandrite kristali yardımı ile yüksek enerjili ışık yayarak kıl kökleri ve melanin tarafından emilerek ısıya dönüşür. Bu sayede de kıl kökleri tahrip edilerek lazer epilasyon yöntemi gerçekleştirilmiş olur. Alexandrite lazer epilasyon cihazının ışığının rengi kırmızıdır. Q-switching modunda kullanıldığında da sık aralıklarla atış yapabilmektedir. Bu yöntem sayesinde kıl köklerine ulaşan ışın, bu kıl köklerini yakarak yeniden çıkmasını engeller.

Alexandrite Lazer güvenli bir yöntem olup kanserojen etkisi yoktur. Kıllarda tekrar büyüme olsa bile oluşacak kıllar zayıf, açık renkli kozmetik önemi az tüyler şeklindedir. Kesin sonuç almak için düzenli ve tekrarlı bir şekilde 5 – 8 seans olarak tekrarlanmalıdır .

 

KARŞILAŞTIRMA

BUZ LAZER

Dalga boyu 810 nm

Dört mevsim uygulanabilir epilasyon.

Her cilt tipine uygunluk.

Leke riski düşük

Hızlı uygulama

 

ALEXANDRİTE LAZER

Dalga boyu 755nm

Daha az seansta daha çok etli

Beyaz ten siyah kıl yapısında en etkili sistem

Daha uzun süre kullanım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir